Samsung Galaxy S4′e Güncelleme Geldi!

Samsung tarafından geçtiğimiz aylarda piyasaya çıkan ve çıkmadan önce ve çıktıktan sonra büyük ses getiren Galaxy S4, samsungun amiral gemisi olan Galaxy S3’ün rekorlarını da alt üst edecek gibi görünüyor. Kısa sürede ulaştığı bu başarının altında ise şüphesiz ki S4’e ait bir çok eşsiz özellik bulunuyor. Fakat Galaxy S4 alan kullanıcıların karşılaşacağı bir sorun da var ki buda Galaxy S4 Hafıza sorunu.

Samsung tarafından yeni bir güncellemenin geleceği ve sorunun çözüleceği geçtiğimiz de dönemde bildirilmişti ve nihayet ki beklenen güncelleme geldi. XXUBMEA kod adı verilen bu güncelleme ile cihazda 366 MB büyüklüğünde hafıza artış gösteriyor. Ayrıca bu güncelleme ile birlikte bazı uygulamaları SD karta taşıma izni de verilmiş durumda.

Güncelleme sonrasında düzenlenen bir diğer özellik ise Galaxy S4’e HDR video özelliği de eklenmiş ayrıca ekran geçişlerinde ki bazı bulanık görüntüler de ortada kaldırılmış.

Şuan için sadece Almanya için sunulan güncelleme önümüzde ki günlerde ülkemiz için de yayınlanacaktır. Gelişmeler için bizleri takipte kalınız.